niedziela, 8 lutego 2015

Zaproszenie ślubne - wysyłać, czy wręczać osobiście?Co kraj to obyczaj :)

W Polsce w dobrym tonie jest wręczać zaproszenie ślubne osobiście, w szczególności osobom najbliższym i najważniejszym dla nas.

Co prawda nie ma takiego przymusu, to zdecydowanie milej jest dostać takie zaproszenie osobiście niż wyjąć je ze skrzynki na listy.

Oczywiście wiadomo, że czasami rodzina i znajomi mieszkają w odległych miejscowościach, więc zdecydowanie prościej i taniej będzie wysłać zaproszenia pocztą.

Pamiętajmy wówczas, że takie zaproszenia należy wysłać listem poleconym, priorytetowym, aby mieć pewność, że w ogóle dotrą one do adresata i naturalnie w odpowiednim czasie.

Niektórzy zapytają: a zaproszenie wysłane drogą e-mailową? No cóż w Polsce jest ono raczej nie do przyjęcia, ale czasami można się z taką formą spotkać. Taki rodzaj zaproszeń jest dopuszczalny jedynie w przypadku tak zwanych "dalszych" znajomych, na których opinii nam nie zależy, a jednocześnie chcemy ich w jakiś sposób o ślubie powiadomić. Zaproszenia ślubne online i ich przykłady można bez problemu znaleźć w sieci.


www.kamiart.pl

Zaproszenia na ślub z przyjęciem należy rozdać na około trzy miesiące przed weselem, aby zapraszani goście mogli się odpowiednio przygotować (wybrać prezenty, uzgodnić dni wolne w pracy, kupić weselną "kreację", ułożyć plan podróży) i potwierdzić nam swoją obecność na uroczystości.

Zaproszenia z informacją tylko o ślubie możemy wysłać lub wręczyć trochę później, nawet cztery tygodnie przed datą ceremonii.

Gdy już zdecydujemy się na osobiste zapraszanie gości, to musimy zarezerwować sobie "multum" czasu. Musimy przecież wziąć pod uwagę to, że każdy zapraszany będzie chciał z nami choć "chwilę" porozmawiać i posiedzieć przy kawce i ciasteczku...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękujemy za Twój komentarz.